O betonových plotech se dnes stále častěji diskutuje na webových stránkách. Porovnávají se s jinými způsoby řešení oplocení pozemků, vyzdvihují se jejich přednosti, které dokládají přiložené fotografie. Jestliže si odmyslíme obecné výhody zdiva, které objektům a zahradám zajišťují soukromí, chrání parcely před zvědavými pohledy kolemjdoucích, snižují prašnost a úroveň hluku, jde především o téměř bezúdržbové a bleskové řešení zajištění požadovaného zázemí.
Rychlost výstavby
Jednou ze značných předností tohoto způsobu oplocení je rychlost výstavby. Ocení ji zvláště ti, kdo vyžadují rychlé řešení ochrany pozemku před vandaly a dalšími asociálními živly, tímto způsobem lze ohraničit v podstatě jakýkoli terén, ať už se jedná o zahradu kolem rodinného domu nebo chaty, firemní výrobní a skladové prostory, parkovací zóny, obecní a městské neveřejné plochy a mnoho dalších. Rychlost spočívá v jednoduché montáži jednotlivých komponentů, které do sebe zapadají, a pro něž není nutné hloubit základovou jámu. Výkop se provádí pouze pro svislé sloupky v dvoumetrových rozestupech, sloupky se pod zemský povrch zabetonují a po vytvrzení betonu se do jejich drážek zasouvají tenké ploché desky.
Oplocení bez starostí
Postaví-li betonový plot firma, jejíž zaměstnanci mají potřebné znalosti, zkušenosti a dovednosti, a je-li na odvedenou práci záruka, vaší jedinou starostí jsou finance. Jedním z důvodů, proč si tento způsob vytýčení hranice pozemku lidé sjednávají, jsou minimální nároky na údržbu. Ta spočívá obvykle pouze v odstraňování usazených mechů a lišejníků a v místech, kde necháte plot porůstat pnoucími rostlinami, nebo jej zarostou keře a stromy, nevyžaduji vaši pozornost několik desítek let. Povrch desek a sloupků není nutné natírat ani penetrovat, je natolik odolný, že si poradí i s náporem sněhu a ledu, i se žhavým letním sluncem či dešťovými srážkami.